• Termín prázdnin: 28. október – 31. október 2022.

Posledný deň vyučovania pred začiatkom prázdnin: 27. október 2022 (štvrtok).

Začiatok vyučovania po prázdninách: 2. november 2022 (streda).

Všetkým prajeme príjemné prázdniny.

• Exkurzia „Kam na strednú“

• Zvoliť si správnu strednú školu je asi prvým vážnym rozhodnutím v živote žiakov základnej školy. V tomto dôležitom rozhodnutí im možno pomohla výstava Kam na strednú školu v trnavskej župe, ktorá sa konala dňa 27.09.2022. Žiaci  9. ročníka si na tomto podujatí mali možnosť pozrieť mnoho stredných škôl sústredených na jednom mieste. Dostali informácie o študijných a učebných odboroch ako aj o možnosti štúdia na SŠ s duálnym vzdelávaním. Fotky: Exkurzia „Kam na strednú“.

• Deň mlieka

• Mliečko, mliečko, to je veda

bez neho sa vyrásť nedá.

Bez neho vraj budem malý,

nebudem mať žiadne svaly.

Nebudem mať zuby zdravé

ani pevné kosti práve.

Teraz to už dobre viem,

hneď si mlieko nalejem.

Ponúknem ho všetkým vám,

veľa zdravia zaželám.

Mlieko všetci radi máme,

na raňajky si ho dáme.

Žiaci si tento deň pripomenuli mnohými zaujímavými aktivitami. O mlieku tvorili, čítali, písali, počítali, maľovali, strihali, lepili a súťažili. Dozvedeli sa o jeho dôležitosti v našej strave a tiež o tom, odkiaľ mlieko získavame a čo všetko sa z neho dá vytvoriť. Nechýbala ani ochutnávka a spoločne sme si pochutili na rôznych mliečnych maškrtkách.

Fotky: Deň mlieka.