• Koncoročný výlet - 9. ročník

• Rekreačné stredisko Záruby je už tradičnou rozlúčkou našich deviatakov so základnou školou. V dňoch 15. 06. – 17. 06. 2023 sa naši deviataci zúčastnili posledného spoločného výletu na Jahodník. Slnečné počasie nám umožnilo pokochať sa krásnym výhľadom na Malé Karpaty a zašportovať si – futbal, bedminton. Náš spoločný večer bol spojený s opekaním, spevom a tancom pod krásnou nočnou oblohou. Samozrejme nesmeli chýbať ani dlhé nočné rozhovory a „mastenie kariet“.

Opálení a unavení sme sa po troch dňoch vrátili domov uvedomujúc si, že deväť spoločných rokov sa končí. Fotky si môžete pozrieť v galérii: Koncoročný výlet - 9. ročník.

• Školský výlet - Fantázia - Stará Myjava

• V dňoch od 27.6 – 29.6. 2023 sa žiaci 3. a 6. ročníka  po celoročnej usilovnej práci zúčastnili zaslúženého školského výletu do Fantázie v Starej Myjave. Všetci sme sa veľmi tešili a boli sme plní očakávaní, čo nás tam bude čakať.

Hneď po príchode sa nás ujali naši „veľkí kamaráti“, ktorí nám pomohli s batožinou a sprevádzali nás počas troch dní, ktoré sme si naplno užili. Po dobrom obede si mohli deti vybrať z mnohých klubov, napr: jazda na štvorkolke, lezecká stena, športové hry, výtvarný krúžok, rybolov, strelecký krúžok a ďalšie. Večerný program bol tiež zaujímavý. Hľadal sa talent Fantázie. Sily si zmerali naše deti s deťmi z iných škôl. Tancovalo sa, spievalo, hralo divadlo...Trojčlenná porota na konci vybrala toho najlepšieho, ktorého odmenila sladkosťou a my ostatní potleskom. Po súťaži nasledovala diskotéka, na ktorej sme sa s deťmi zabavili a zatancovali si.

Na druhý deň sme sa s deťmi vybrali na turistiku do blízkeho okolia. Navštívili sme horáreň a kochali sa krásou myjavských kopaníc. Poobede deti opäť čakali fantastické kluby. A večer nás čakalo ďalšie prekvapenie. Naši „ veľkí kamaráti“ si pre nás pripravili zaujímavú súťaž s názvom „ Tipovačka“. A opäť si v nej zmerali sily všetky deti. Zo štyroch škôl sa nám podarilo zvíťaziť a vyhrali sme v tipovaní 1. miesto. Posledný večer sme ukončili diskotékou.

A prišiel deň posledný. Ťažko sa nám lúčilo s našimi kamarátmi, ktorých sme stihli spoznať, o čom svedčia aj slzičky na tvárach detí. Ale veríme, že sa ešte niekedy stretneme. Deti si z výletu  odniesli veľa krásnych zážitkov, pocitov a spomienok. Na pamiatku sme si odniesli aj fotografie, ktoré si môžete pozrieť v našej galérii:

Školský výlet - Fantázia - Stará Myjava.

• Biologická olympiáda

• I tento rok sa tešíme z úspechov našich žiačok v súťaži Biologická olympiáda. Adela Ilavská (7. ročník) v okresnom kole, ktoré sa konalo 13. 4. 2023 zvíťazila a tesne za ňou sa umiestnila na 2. mieste Hana Jarábková (8. ročník). Dievčatá z 1. a 2. miesta postúpili do krajského kola. Dňa 16. 5. 2023 zabojovali na pôde Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity. Adelka v krajskom kole zvíťazila nad všetkými a Hanka sa umiestnila na vynikajúcom 3. mieste. Prvým  miestom si Adelka zabezpečila postup do celoštátneho kola, ktoré sa konalo 16. a 17. 6. 2023 v Tatranskej Lomnici. V súťaži s najlepšími riešiteľmi zo všetkých krajov Slovenska v kategórii E zameranie zoológia obsadila krásne 4. miesto.  Adelke a Hanke srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy. Fotky si môžete pozrieť v galérii: Biologická olympiáda.