• Svetový deň vody v ŠKD

• 22. marec je označovaný za Svetový deň vody. Ľudia po celom svete si pripomínajú dôležitosť vody pre človeka či prírodu. Šetria ňou, počúvajú pesničky o vode, púšťajú videá, obliekajú sa do modrých farieb, alebo vytvárajú rôzne projekty či výrobky. Inak to nebolo ani v našej škole. Družinári tretieho oddelenia pod vedením pani vychovávateľky Nemčekovej vytvorili rozkošné modré náramky v tvare kvapiek. Kto je zvedavý na výtvory našich žiakov, fotky si môže pozrieť v albume Svetový deň vody v ŠKD.

• Riaditeľské voľno – 20.03.2024

• Podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, riaditeľka Základnej školy s materskou školou v Dolnej Krupej udeľuje dňa 20. 03. 2024 (streda) riaditeľské voľno pre žiakov 5. - 8. ročníka z dôvodu testovania žiakov 9. ročníka – T9.

Za pochopenie ďakujeme

• TESTOVANIE 9 - 2024

• Vážení rodičia,

v stredu, 20. marca 2024 sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov deviatych ročníkov. Začiatok testovania je o 8:00 hod. Žiaci deviateho ročníka musia byť v škole o 7:40 hod., ukončenie testovania je okolo 12:00 hod, žiaci po ukončení odchádzajú domov. Komplexné a podrobné informácie o testovaní nájdete na stránke NIVAM: Testovanie 9 - KLIK.

• Ponožková výzva

• 21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Svoje sympatie a podporu ľudom s týmto ochorením žiaci i učitelia môžu vyjadriť rovnako ako minulý rok, obutím ponožiek rôznych farieb. Takto spolu dokážeme šíriť porozumenie a rešpekt k rozdielnosti.

• Hollého pamätník

• V dňoch 14. 2. 2024 a 15. 2. 2024 sa konali na našej škole školské kolá recitačnej súťaže Hollého pamätník. Súťažilo sa v 3 kategóriách v umeleckom prednese poézie a prózy. Na prvom stupni sa do súťaže zapojilo 18 recitátorov a na druhom stupni 10 recitátorov. Výhercom a všetkým zúčastneným srdečne blahoželáme, želáme mnoho úspechov v ďalších súťažiach a výhercom veľa šťastia vo vyšších kolách.

VÝSLEDKY:

1. kategória - poézia

1. miesto - Stella Lalíková (3.A)

2. miesto - Johana Adamčíková (2.B), Adela Podhorská (4.A)

3. miesto - Patrik Prodaj (2.B)

1. kategória - próza

1. miesto - Karolína Vyskočová (2.A)

2. kategória - poézia

1. miesto - Emma Halenárová (6.A)

2. miesto - Miroslav Ryšavý (6.A)

2. kategória - próza

1. miesto - Tadeáš Halán (5.A)

2. miesto - Jakub Novota (6.A)

3. miesto - Diana Ladvenicová (6.A)

3. kategória - poézia

2. miesto - Vanessa Konečná (7.A)

3. miesto - Vanesa Németyová (8.A)

3. kategória - próza

1. miesto - Bianka Bohunická (8.A)

Fotky z recitácií a vyhodnotenia si môžete pozrieť v albume Hollého pamätník.